Jak zorganizować dobrze działający magazyn?

Każdy, kto zajmuje się sprzedażą produktów przez Internet z pewnością zdaje sobie sprawę, jak wiele czasu zajmuje organizacja pracy, zanim towar z półki magazynowe trafi w ręce klienta. Tym bardziej, jeżeli sprzedajemy produkty, które są podobne do siebie, na przykład ubrania w różnych rozmiarach. Żeby wysyłka przebiegła sprawnie, a klient przez naszą pomyłkę nie dostał niewłaściwego towaru konieczna jest dobra organizacja magazynu.

Oznakowanie magazynu – Czy kody kreskowe mają sens?

W planowaniu sprawnej pracy magazynu warto zacząć od kodów kreskowych. Co kody kreskowe zmienią w magazynie?
Wbrew pozorom mogą zmienić bardzo dużo.
Przede wszystkim dzięki oznakowaniu magazynu zarówno Ty jako przedsiębiorca, jak również Twoi pracownicy zyskacie na czasie. Wyeliminujesz problem szukania towaru lub miejsca na towar po dostarczeniu go przez dostawcę. Zyskasz również kontrolę nad stanem magazynowym sprzedawanych produktów. Dzięki temu w porę zorientujesz się o końcówce towaru lub jego braku i zdołasz uzupełnić zapas, co zapewni Twojej firmie ciągłość sprzedaży. Stosując oznakowanie zwiększy się także jakość świadczenia usług. Każdy towar ma swoje miejsce, spada więc ryzyko wysłania niewłaściwego artykułu do klienta.

Jak oznakować magazyn?

Warto wiedzieć, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie oznakować swojego magazynu. Warto zdać się na doświadczenie jednej z firm specjalizujących się w znakowaniu. Wiodącą firmą w tej branży w Polsce jest HKK Group.