Co to jest WMS i jak usprawnia pracę w magazynie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób działają duże sprzedażowe firmy? Jak to jest, że sprzedając setki produktów tygodniowo, wszystko dociera do klientów sprawnie i na czas?
Sekretem przedsiębiorców, którzy zarządzają dużymi magazynami jest system WMS, czyli specjalistyczne oprogramowanie, którego używa się do zarządzania magazynem.

System WMS – jak działa?

System WMS jest przydatny na niemal każdym etapie pracy w magazynie, począwszy od przyjęcia towaru od naszego dostawcy, na wysyłce do klienta kończąc.
Zacznijmy jednak od początku, czyli od przyjęcia. Za pomocą WMS wprowadzamy towar do magazynu, by następnie umieścić go w odpowiednim miejscu, które także wskaże nam system. Określając położenie artykułu brane są pod uwagę jego rodzaj oraz rozmiar.
Kolejną funkcją jest wysyłka towaru. Możemy ustalić, czy dany towar ma być zwrócony do dostawcy, przeniesiony do innego magazynu, czy w końcu wysłany do naszego klienta. Mamy także możliwość śledzić na bieżąco stany magazynowe produktów, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o kończącym się produkcie.

Gdzie i jak zastosować system WMS?

Możemy używać systemu WMS w niemal każdym magazynie, w którym odpowiadamy za duże ilości towarów. Nie tylko usprawni on pracę w magazynie, ale będzie przydatny także w czasie inwentaryzacji.
Żeby zastosować system w swoim magazynie, należy skontaktować się z wyspecjalizowaną w tej branży firmą. Na naszym rodzimym rynku takie usługi świadczy HKK Group.